Szukaj
  • Kokosha

Kiedy najlepiej zamawiać zaproszenia, jakie powinny być i ile trwa ich wykonanie

Aktualizacja: 8 mar 2020

Urządzanie wesela trwa. Zazwyczaj zaczynamy od wyboru sali, zarezerwowania kościoła… a później zastanawiamy się kogo na nasze wesele zaprosić. I tu pojawia się temat zaproszeń ślubnych. Warto nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Oczywiście jeśli wymarzyliście sobie wyjątkowe zaproszenia.


Najpopularniejsze i najtańsze opcje


Zacznijmy od najszybszej drogi, jeśli nie mamy czasu, zapomnieliśmy o zaproszeniach, a wesele mamy za miesiąc albo i szybciej, w internecie znajdziemy firmy, które szybko i stosunkowo tanio nam takie zaproszenie wykonają. Są jednak dwa mankamenty takiej papeterii, jej jakość i estetyka. Takie zaproszenia zazwyczaj są na słabej jakości papierze oraz drukowane z najpopularniejszych wzorców, a więc istnieje spora szansa, że osoby które takie zaproszenie dostaną, mogły już coś podobnego otrzymać. My wręczając takie zaproszenie nie zrobimy zbyt dobrego wrażenia.


Zaproszenia wysokiej jakości


Kolejną opcją są zaproszenia drukowane wysokiej jakości, często z dedykowanymi dodatkami.Stworzenie takiej papeterii wymaga jednak poświęcenia większej ilości czasu. Najlepiej zgłosić się do firmy je wykonującej przynajmniej miesiąc-półtora przed ustalonym przez nas terminem wręczenia naszym gościom zaproszeń. Możemy dodatkowo skorzystać wcześniej z opcji zamówienia zaproszeń próbnych, tak dla upewnienia się, że będą one dokładnie takiej, jak sobie wymarzyliśmy. Taka papeteria zazwyczaj jest drukowana na papierze wysokiej jakości, czasami na papierze czerpanym (papier robiony starym, domowym sposobem, o nieregularnych krawędziach i chropowatej w dotyku fakturze). Firmy oferujące tego typu zaproszenia zazwyczaj mają w ofercie sporo ciekawych motywów oraz indywidualnych dodatków. Wręczając takie zaproszenia będziemy pewni, że zrobimy dobre wrażenie i wzbudzimy ciekawość w naszych gościach.


Zaproszenia z projektem indywidualnym


Ostatnią opcją, dla najbardziej wymagających nowożeńców, którzy chcieliby wręczyć rodzinie i znajomym jedyne w swoim rodzaju zaproszenia, jest projekt indywidualny. Zlecając takie zaproszenie będziecie mieć pewność, że zaproszenia pasują do Was i Waszego ślubu. Osoba, której zlecicie zaproszenia powinna zebrać od Was informacje na temat waszych wymagań:


  • stylu (rustykalny/boho, nowoczesny, minimalistyczny itd.)

  • kolorystykirodzaju papieru i materiału jeśli zamawiacie wstążkę

  • dodatków (winietek, zawieszek na napoje, kart menu itd.)

  • ilości zaproszeńterminu wesela i daty

  • kiedy zaproszenia chcecie mieć już u siebie.Takiej osobie możecie pokazać projekty, które są w Waszym guście, ale możecie także zdać się na jej doświadczenie i kreatywność.


Stworzenie zaproszenie indywidualne wymaga jednak trochę więcej czasu, musimy do niego wliczyć czas poświęcony na projekt i jego zaakceptowanie (zapewne po otrzymaniu pierwszego projektu pojawią się jakieś uwagi i zmiany). Powinniśmy się zgłosić z prośba o takie zaproszenie przynajmniej 2 miesiące przed terminem kiedy chcemy rozdać zaproszenia naszym gościom. Pamiętajcie, wręczając takie zaproszenie będziecie mieć nie tylko pewność, że wręczacie coś w dobrym guście i robicie dobre wrażenie, ale też że dajecie coś wyjątkowego, pokazujecie cząstkę Was.

22 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Wstęp