top of page
  • Kokosha

JAK WYGLĄDA ROBIENIE BRANDINGU?

Zaktualizowano: 2 lut 2022

Każdy ekspert, który jest dobry w swojej dziedzinie, wie, że wszystkie decyzje muszą być podparte wcześniejszymi badaniami.

Nikt, kto jest dobry w swoich fachu, nie będzie wystawiał diagnozy wsłuchując się w prośby pacjenta. Nie zrozum mnie źle, ale wyobraź sobie taką sytuację: Idziesz do lekarza, mówisz mu, że potrzebujesz antybiotyki na gronkowca i on Ci je daje bez sprawdzenia, czy aby napewno. Przyznasz mi rację, że nie jest to chyba najlepsza wizyta u specjalisty?


Niestety, w brandingu takie postępowanie jest tak częste, że aż przez niektórych uznawane za normalne. Sytuacje, gdzie klient przychodzi i mówi jakie logo chce, jest “normalną” codziennością. Kiedy to jednak nie jest poprawny proces brandingowy.


Branding jest dziedziną taką jak każda inna. Tutaj eksperci też muszą poprzeć swoje decyzje wcześniejszym researchem i chociaż Cię z chęcią wysłuchają, to nie mogą olać badań.

ETAP PIERWSZY- BADANIA


Dobry proces brandingowy wygląda jak dobra wizyta u lekarza. Najpierw powinieneś zostać wysłuchany. Powinieneś czuć, że powiedziałeś wszystko, co potrzebne i co chciałeś powiedzieć. Czasami nawet powinieneś się czuć, że powiedziałeś więcej niż zamierzałeś. Dopiero, gdy ten etap się skończy, przechodzi się do kolejnego kroku- czyli researchu.


Ten research wygląda różnie. Lekarze dużo czerpią z wywiadu, a resztę uzupełniają badaniami. W brandingu też się dużo czerpie z wywiadu, resztę czerpie się już z analiz rynku i badań idealnego klienta. To na nim opiera się późniejsze działanie.

DRUGI ETAP- TO KURACJA


Teraz lekarz, gdy wie już wszystko, opracowuje dla Ciebie metodę leczenia. Dobiera odpowiednie leki, odpowiednie środki, które przybliżą Cię tam, gdzie chcesz być. Czy to jest sprawniejsza noga, czy leczenie bezsenności, ten etap zawsze jest obecny. Tak samo będzie to u eksperta branding'owego. Opracowuje on strategię działania dla Twojej marki. Tam są wszystkie “ulepszacze” dla Ciebie, które mają Ci pomóc

OSTATNI ETAP- WDRAŻANIE

Z nogą, która potrzebuje pomocy w usprawnieniu będziesz chodzić na rehabilitacje. W walce z bezsennością, będziesz pilnować swojej higieny snu i może przyjmować jakieś leki. To jest ten etap wdrażania swojej kuracji. W brandingu wygląda to trochę tak, że w zależności od tego, co wyjdzie w strategii, to to będziesz robić.


Jeśli się okaże, że Twoja identyfikacja nie pomaga Ci w uzyskaniu Twojego celu, to etapem wdrażania kuracji może być stworzenie nowej identyfikacji, która będzie zgodna ze strategią. Może to być zmiana też wielu innych rzeczy jak np samo logo, stworzenie całkiem nowej strony lub zdjęć brandingowych. Innym razem może być to pokazanie transformacji idealnego klienta i ulepszenie jej. Tak w dużym skrócie wygląda proces branding'owy. Oczywiście na codzień wszystko jest dużo bardziej rozłożone w czasie i dużo głębsze. Więc cały proces może trwać miesiąc lub więcej. Jednak, gdy trafisz na takiego eksperta, możesz być pewien, że trafiłeś dobrze. Dostaniesz starannie opracowanie wskazówki a Twoja identyfikacja pomoże Ci dojść tam, gdzie planujesz.


Jeżeli też czujesz, że to czas na branding, ale nie jesteś do końca pewien, czy powinieneś go teraz robić, to napisz do mnie! Umówimy się na rozmowę i postaram wytłumaczyć temat lepiej, jeśli będzie potrzeba.

A jeżeli jesteś zdecydowany, to też zapraszam na rozmowę:) Będziemy mogli się lepiej poznać i ja będę mogła sprawdzić, czy mogę Ci jakoś pomóc.

21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page